Договір дарування квартириДоговір дарування квартири- це договір, за яким одна сторона договору (дарувальник) передає право власності на квартиру іншій стороні договору (обдаровуваному), при цьому обдаровуваний отримує цю квартиру (дарунок) безкоштовно.

Право власності на дарунок (майно) виникає в день в момент прийняття дарунку (в день посвідчення договору нотаріусом та проведенням державної реєстрації в реєстрі). ⠀Після цього (в цей же день) особа, яка отримала дарунок, має право вчиняти щодо такого майна всі правомочності власника майна (продати, подарувати, передати в іпотеку і таке інше).Особливості:Людина, яка передає в дар майно, не можете встановити в договорі обов'язок особи, яка отримує цей дарунок, вчиняти на свою користь будь-які дії за це. Головна його суть в безоплатності. Не можна вимагати повернення подарованого майна за те, що обдарований не виконав дій, які були передбачені в усній домовленості. Але можна покласти обов’язок на обдаровуваного вчинити певну дію на користь іншої людини (це може бути: передати грошову суму чи інше майно у власність, виплачувати грошову ренту, надати право довічного користування дарунком чи його частиною, не пред'являти вимог до третьої особи про виселення тощо.
Документи необхідні для посвідчення договору дарування
1. Паспорта сторін (дарувальника та обдаровуваного), реєстраційні номери облікової картки платника податків.2. Правовстановлюючий документ на майно зареєстрований в БТІ / Державному реєстрі речових прав (це може бути свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, інші документи, разом з витягом про реєстрацію права власності);3. Технічний паспорт (в разі необхідності) (адреса КП «Бюро технічної інвентаризації Києво-Святошинської районної ради Київської області»: Київська область, с. Софіївська Борщагівка, вул. Боголюбова, 11-а тел. +380-(96)-955-07-07, +380-(67)-326-00-96) або приватне БТІ.4. Довідка житлово-експлуатаційної організації (або сільради/міськради/ОСББ) про склад осіб зареєстрованих в квартирі.5. Висновок про оціночну вартість майна (можливо надавати оцінку для цілей оподаткування або оцінку про ринкову вартість майна) - у випадку виникнення податку.6. Заява про згоду другого з подружжя на укладення договору, якщо відчужується майно набуте під час зареєстрованого шлюбу, справжність підпису на якій засвідчено у нотаріальному порядку. Для заяви – паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків іншого із подружжя.
8. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу
9. Дозвіл органу опіки та піклування (якщо право власності або право користування відчужуваним майном належить малолітнім чи неповнолітнім особам або набувається малолітніми чи неповнолітніми особами). Довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру дитині, свідоцтво про народження дитини. Заява про згоду батька/матері на придбання/відчуження дитиною нерухомого майна, справжність підпису на якій засвідчено у нотаріальному порядку.

Потрібна консультація нотаріуса?

Зателефонуйте або завітайте до офісу

Illustration
Illustration
Illustration