Прийняття/відмова від спадщини
Ваш спадкодавець помер? У цій ситуації вам обов'язково варто звернутися до нотаріуса, оскільки можливо, що у вашому випадку необхідно написати заяву про прийняття або відмову від спадщини.
Чому обов'язково варто проконсультуватися з нотаріусом?
Сам по собі факт смерті спадкодавця ще не означає, що спадкоємець першої черги за законом або за заповітом отримує права на майно померлого. Для того щоб отримати таке право, спадкоємцю необхідно в 6-місячний термін звернутися до нотаріуса щоб заявити про прийняття спадщини або відмову від спадщини, після півроку з дня смерті можна ініціювати відкриття спадкової справи та отримати на руки відповідне свідоцтво.
Для того, щоб нотаріус відкрив спадкову справу можна звернутися самостійно (через представника) або ж дочекатися, поки його відкриття ініціюють інші спадкоємці (якщо такі є). Однак краще, зрозуміло, звернутися першим. Надайте нотаріусу такі документи, як ваш паспорт, реєстраційний номер платника податків (ідентифікаційний код) та свідоцтво про смерть спадкодавця.
У яких випадках необхідно заявити про прийняття або відмову від спадщини?
Якщо ви є спадкоємцем і бажаєте отримати спадок, то заявити про таке бажання, як правило, необхідно.
Проте, трапляється так, що є необхідність відмовитися від отримання спадщини, причому зробити це в письмовому вигляді. Найбільш поширеними є такі:
1) Ви відноситеся до категорії спадкоємців, які успадковують автоматично, але спадком є одні борги. Якщо розмір боргових зобов'язань спадкодавця є більшим, ніж вартість самого майна, розумніше завчасно відмовитися від такого роду спадщини, оскільки неможливо прийняти майнову частку спадщини і відмовитися від боргової.
У разі, якщо ви не хочете розплачуватися за борги спадкодавця, потрібно написати заяву про відмову від спадщини або про прийняття (якщо ви вважаєте, що виплатити чужі борги - справа честі).
2) Ви хочете, щоб ваша частка дісталася іншому спадкоємцю. Якщо ви вважаєте, що інший спадкоємець більш гідний отримати спадок (наприклад, доглядав в останні роки за спадкодавцем), ви можете здійснити відмову від своєї частини в його користь. В цьому випадку вам також слід написати відмову.
Зверніть увагу!
• Звертатися до нотаріуса для оформлення заяви на відмову від спадщини або на прийняття спадщини можна в будь-якому місті, а ось для відриття спадкової справи потрібно звертатися в нотаріальний офіс за останнім зареєстрованим місцем проживання спадкодавця.
• Термін для звернення, встановлений законом, становить шість місяців.

Потрібна консультація нотаріуса?

Зателефонуйте або завітайте до офісу